Blog Listem

5 Ekim 2014 Pazar

YAVRU CEYLANYıllar önce; çok da uzun yıllar değil, 2009 falan olmalı.
Bir yazarla tanıştım. Yazarın kitabı ile tanıştım demem daha doğru olacak sanırım. Çünkü zaten yazar 1917 yılında doğmuş ve ben onu tanımadan iki yıl önce de ölmüştü.

Hiç okumadığım bir yazardı. Macar'dı ve ben o zamana kadar Macar Edebiyatı'na ilgi duymamıştım açıkçası. 

Kitabın adı KATALİN SOKAĞI idi ve ben romana da yazara da vuruldum !!! Bir solukta okuyup blogumda paylaştım.

Hemen diğer kitaplarını da araştırdım. KAPI adlı bir romanı vardı aldım elbette ve geçen yıl YAVRU CEYLAN adlı bir romanı daha Yapı Kredi Yayınları tarafından basıldı; onu da edindim.

Kitap okuma konusunda tuhaf huylarım vardır benim. İyi kitapları saklarım. Okumaya kıyamam. Çok saçma bir huy bu bence. Zamanı gelince mutlaka okurum ama. 
Bu huyuma kızarım da üstelik. " Zamanı gelince " diye bir şey olmamalı çünkü zaten zaman dediğimiz şey sudan farksız akıp gidiyor.

Neyse bayram günü çok uzatmayayım. Ben dün akşam Yavru Ceylan'a başladım. Kitaplığımı düzenliyordum. "Okuduklarım", "okumadıklarım"," okuyup sıkılıp yarım bıraktıklarım" gibi kategorilerle yapıyordum düzenlemeyi ve  Yavru Ceylan geçti elime. Biraz internette araştırma yaptım yeni bir blog keşfettim, http://bikahvebikitap.blogspot.com/
 Blogu çok beğendim. sanırım bundan sonra blog sahibi  sevgili Seda'nın sayfalarına sık sık konuk olacağım. Onun bir yazısındaki Yavru Ceylan tanıtımına bayıldım. Zaman gelmişti Yavru Ceylan daha fazla beklememeliydi.

Hemen okumaya başladım ve içine giriverdim kitabın. Eszter Encsy çoktan kahramanım olmuştu bile.

Aslında kitap tanıtımlarını okuyup bitirdikten sonra yapmayı tercih ediyorum fakat Yavru Ceylan için bitirdikten sonra yazmaya dayanamadım. Biliyorum ki son sayfalarda bile duygularım değişmeyecek ...
Anlaşılan o ki, hızlı geçen bayram günlerime Yavru Ceylan eşlik edecek ...

BLOG NOT : Yukarıdaki çiçek mi?
                        Geçen gün yürüyüş yaparken rastladım. Görünümü şahaneydi.
                        Bayram süsü olsun sayfamın :)


11 yorum:

 1. Eline sağlık.İlginç geldi bana da. :) Ama dediğin blogu bulamadım.Adrese tıkladım blog bulunamadı dedi.Neden ki? :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa adını yanlış mı yazdım acaba hemen kontrol edeyim .
   Sağol canim

   Sil
  2. Aslı'cım düzelttim, tekrar bakabilirsin :)
   Sevgiler :)

   Sil
 2. Çiçeklere bayıldım :) Ayrıca zamanı gelince diye bir şey var bence ve o gelmeden bazı kitaplar okunmuyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında haklısın ama yaş ilerleyince ertelememek gerek diye düşünüyorum. 2014 de o kadar çok yaşamın kıyılarında gezdim ki, anladığım hayat kısa ve anlık bu nedenle okuyabildiğimiz kadar okuyalım biz de :)

   Sil
 3. Yavru Ceylan daha bitmedi mi yoksa?:) bu arada Blog Ödülün var, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bitti, yeni yazı yazamadım, bilgisayarımda problem vardı o da düzeldi .Buralardayım artık ve ödülü merak ettim :)

   Sil
 4. Öykü, anı ve deneme üzerine, bazıları ödüllü yazılarımı okumaya beklerim sizi hem blogum www.acemidemirci.blogspot.com adresinde hem de yazdığım internet gazetesinde. Duyuruları blogumdan yapıyorum. İnternet gazetesinde yayınlanan yazılarımı, çoklukla geçtikleri yerlere ait, sadece kendi çektiğim resimler ile yayınlıyorum ardından. Selamlarımla:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki ben de okumaktan memnum olurum. Selam ve saygılarımla ...

   Sil
 5. Katalin Sokağı'nı henüz okumadım ve çok merak ediyorum. Yazınızda yer almış olmam da hoş bir sürpriz oldu benim için. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katalin Sokağı da güzel bir romandı. Ben de Kapı 'yı internetten sipariş verdim merakla bekliyorum. Rica ederim ve ben teşekkür ederim, kitaplığımda uzunca bir süre duran kitabı okumama vesile olduğunuz için ...

   Sil